„Nanoplant“ atlikti tyrimai pristatyti konferencijose „NanoTox 2018“ ir „Bionanotox 2018“

Populiarėjant nanotechnologijų panaudojimui įvairiose gyvenimo bei pramonės srityse vis dažniau susirūpinama jų saugumu gyviems organizmams ir ekosistemoms.  „Nanoplant“ 2018 metais dalyvavo dviejose tarptautinėse konferencijose „Bionanotox 2018” ir „NanoTox 2018“, kuriose pristatė naujausių nanotechnologijų, naudojamų žemdirbystėje, toksiškumo tyrimų rezultatus. Šiose elitinėse specializuotose nanotechnologijų konferencijose pristatyti ne vienerius metus atliktų laboratorinių tyrimų duomenys tik įrodo, jog einame teisingu keliu ir prisidedame prie švaresnio, saugesnio, efektyvesnio žemės ūkio.

„Bionanotox” konferencijoje, vykusioje Graikijoje (Kretos saloje),  pristatomi patvirtinti patikimų mokslinių tyrimų duomenys dėl nanotechnologijų panaudojimo medicinoje, pramonėje, žemės ūkyje siekiant sumažinti globalinę taršą bei sukurti naujus, efektyvesnius produktus. Šioje konferencijoje ne tik pristatomos naujausios nanotechnologijos, tačiau itin daug dėmesio skiriama ir jų saugumo aplinkai vertinimui, nanotechnologijų toksikologijos ir ekologijos klausimams tirti ir spręsti.

„NanoTox“ – prestižinė nanotoksiškumo konferencija, vykstanti jau devynerius metus Vokietijoje (Diuseldorfe). Šiais metais ypatingas dėmesys joje buvo skiriamas naujų nanotoksiškumo vertinimo įrankių pristatymui ir apžvalgai. Viena pagrindinių šios konferencijos organizatorių – asociacija „Dechema“, vienijanti beveik 6 000 mokslininkų, verslo subjektų ir kitų privačių bei juridinių asmenų, besidominčių, tiriančių ir kuriančių biotechnologijas, chemijos inžinerijos produktus. Tai, kad „Nanoplant“ tyrimų duomenys buvo pripažinti šios konferencijos organizatorių – didelis pasiekimas. Mūsų atlikti toksiškumo tyrimai atitinka pasaulinius standartus, o duomenys yra ne tik patikimi, tačiau ir naudingi praktiniam pritaikymui.

„Nanoplant“ mikroelementinės trąšos nanodalelių pagrindu buvo kurtos siekiant trąšas padaryti efektyvesnes ir saugesnes – „draugiškesnes“ aplinkai. Tai ypač svarbu todėl, kad neįmanoma išvengti pasaulinio tręšimo fenomeno, o dauguma dabartinių trąšų turi polinkį kauptis dirvožemyje ir keliauti į gilesnius jo sluoksnius, net į gruntinius vandenis. Nanodalelių pagrindu sukurtos trąšos pasisavinimos daug greičiau ir efektyviau, be to, dėl jų itin mažo dydžio šios dalelės labai greitai pasisavinamos ir panaudojamos augale vykstančių procesų metu.

Kadangi nanotechnologijos – gana naujos technologijos – daugelis vartotojų vis dar renkasi senus, „laiko patikrintus“ būdus tręšti dirvožemį, tai grįsdami baime ir mokslinių įrodymų apie naujų technologijų saugumą trūkumu. „Nanoplant“ inicijavo mikroelementinių trąšų toksiškumo ir saugumo tyrimus, kurie truko ne vienerius metus.

Atliktų tyrimų duomenys, patvirtinantys „Nanoplant“ trąšų saugumą gyvajai gamtai ir augmenijai, pristatyti konferencijose. Remiantis šiais ir kitais mokslinių tyrimų duomenimis, „Nanoplant“ trąšos yra saugios ir tinkamos naudoti  ne tik chemizuotuose ūkiuose, bet ir ekologinėje žemdirbystėje. Daugiau informacijos apie atliktus tyrimus rasite čia: https://nanoplant.lt/moksliniai-tyrimai/nanoplant-trasu-toksikologiniu-savybiu-tyrimas/.

„Nanoplant“ – ne tik alternatyva įprastinėms mikroelementinėms trąšoms – tai saugesnis ir efektyvesnis būdas sumažinti augalų patiriamą stresą ir gauti geresnį, sveikesnį derlių neprarandant jo kokybės.

                              

 

NanoTox2018 konferencija Vokietijoje

Susisiekite su mumis

Bendraukime