Nanoplant Start+ efektyvi pagalba augalo sėklai

Sėklos apvėlimas prieš sėją – viena svarbiausių priemonių užtikrinti gerą ir kokybišką derlių. Pagalbos suteikimas stimuliuojant sėklos dygimą būtent šiuo metu, leidžia:

    • padidinti fermentų-katalizatorių aktyvumą biocheminiuose procesuose,
    • padidinti sudygimo procentą,
    • pagreitinti produktyvių stiebų formavimąsi,
    • suformuoti augalus, turinčius stiprų imunitetą, kuris padėtų lengviau įveikti stresą ir ligas.

 

Sėklos apvėlimas pagreitina šaknų išsivystymą, tai leidžia daigams sudygti greičiau nei piktžolėms.

Paprastai grūdinių ir ankštinių augalų sėkloms apvelti yra naudojamas tirpalas iš vandens, beico ir stimuliatorių. Dygstant sėkloms labai svarbu, kad tirpale būtų mikroelementų. Jie būtini fermentų, darančių įtaką augale vykstančių biocheminių procesų, atsakingų už šaknų ir antžeminės dalies formavimąsi, sintezei. Išdžiuvusi sėkla pasidengia plona plėvele, turinčia tirpalo komponentų. Patekusi į dirvą ir sudrėkusi ji atiduoda šiuos komponentus sėklai.

Dirvoje esantys elementai yra sunkiai pasiekiami: jie yra sunkiai įsisavinamuose augalui junginiuose. Tyrimais nustatyta, kad sėklai apvelti naudojamų įprastų mikroelementų druskos ar chelatai mažai efektyvūs, nes ląstelių membrana praleidžia tik labai mažą jų dalį. „Nanoplant“ – šiuolaikinis nano preparatas – atveria naujas galimybes sėklų stimuliavimui bei augalo formavimuisi ir vystymuisi. Ląstelių membrana mikroelementų nano daleles lengvai ir greitai praleidžia į vidų, taip užtikrinamas viso fermentų komplekso intensyvumas. „Bundančiom“ sėkloms ypač svarbu suaktyvinti kvėpavimo ir azoto apykaitos procesus, darančius įtaką fotosintezei jaunuose lapeliuose. Be to, nano preparatas sumažina tirpaluose naudojamų chemikalų toksinį poveikį.

 

Maksimalų efektyvumą turi universalus mikroelementas – geležis (Fe), esanti arba dalyvaujanti sintetinant gyvybiškai svarbius augalo fermentus (dehidrogenazės, nitratreduktazė, citochromas, citochromoksidazė, leghemoglobinas, katalizė, peroksidazė ir kt.).

Geležies (Fe) turintys fermentai yra būtini užtikrinant kvėpavimo ir fotosintezės grandinę sėklai „prabudus“. Geležis (Fe) įeina į fermentų, lemiančių fotosintezės ir chlorofilo gaminimo intensyvumą, sudėtį, dalyvauja svarbiausiuose biocheminiuose procesuose: azoto ir sieros apykaitoje, ląstelių augimo ir dalijimosi procese, chloroplastų baltymų gamyboje ir kt. Be geležies (Fe) negaminami pirminiai produktai, reikalingi fotosintezei vykti tamsiuoju metu, kai iš anglies dvideginio gaminami baltymai, riebalai, cukrus.

Norint gauti didesnį efektyvumą į „Nanoplant Start“ sudėtį papildomai buvo įdėti dar du augalo sėklų vystymuisi itin svarbūs mikroelementai – kobaltas (Co) ir molibdenas (Mo).

 

Kobaltas (Co) sustiprina fotosintezės ir kvėpavimo intensyvumą, daro įtaką azoto ir angliavandenių kaupimuisi, dalyvauja chlorofilo susidaryme ir mažina jo praradimą tamsiuoju paros metu, padidina bendrą vandens kiekį augaluose bei intensyvina jo tekėjimą iš vegetatyvinių organų į generatyvinius, o tai ypač aktualu sausros metu. Nuo kobalto (Co) priklausomas fermentas yra būtinas ląstelių dalijimuisi ir sintetinant DNR, o tai ypač svarbu sudygusių sėklų vystymosi pradžioje. Jis būtinas fotosintezei, baltymų, auksinų (augalų augimo hormonai) ir vitamino B12 gamybai.

Molibdenas (Mo) įeina į daugiau kaip dvidešimties fermentų sudėtį (pvz., į fermento, paverčiančio nitratus į nitritus). Molibdenas (Mo) kartu su geležimi (Fe) įeina į fermentinio komplekso nitrogenazės sudėtį ir dalyvauja mikroorganizmams fiksuojant atmosferinį azotą. Molibdenas (Mo) didina augaluose angliavandenių, karotino ir askorbino rūgšties, chlorofilo kiekį bei intensyvina fotosintezę, dalyvauja kalcio apykaitoje. Trūkstant molibdeno (Mo) sulėtėja amino rūgščių, amidų, baltymų sintezė, augaluose pradeda kauptis nitratai, sutrinka fosforo apykaita. Tai ne tik mažina derlių, bet ir prastina jo kokybę. Molibdenui (Mo) ypač jautrūs ankštiniai ir kopūstiniai augalai.

 

Susisiekite su mumis

Bendraukime