Nanoplant esančios nanodalelės dirvožemyje ir vandenyje išlieka iki 3-jų savaičių. Po 2–3 savaičių nanodalelės tampa įprastais, dirvožemyje esančiais mineralais (oksidais, sulfidais ir pan.).
Daugiau informacijos galite rasti:
Dažniausiai susiduriame su elektronikos, mašinų ar kt. pramonėje naudojamais nanoproduktais. Požiūris į juos yra dvejopas: nenuginčijamas efektyvumas ir neaiškus poveikis ateityje. Abejonių kyla dėl to, kad tose srityse naudojamų nanodalelių fizikinės ir cheminės savybės pakeistos. Pavyzdžiui, išgaunant aukso nanodaleles pramoniniu būdu, jis keičia savo fizikines savybes. Paprasčiau sakant, natūraliai auksas yra geltonos spalvos, suskaidžius iki 5 nm dalelės dydžio, jis tampa mėlynas, o jau 1 nm – rausvas.
Nanoplant sudėtyje esantys mikroelementai identiški natūraliai dirvožemyje randamuose mineraluose, jų fizikinės ir cheminės savybės visiškai nesiskiria.
Kuriant Nanoplant, nebuvo pakeistos mikroelementų cheminės, fizikinės savybės. Dėl to nėra jokio šalutinio poveikio. Dėl unikalios gamybos technologijos Nanoplant trąšose esančios nanodalelės 100 % patenka į augalą ir jau per 1–2 valandas dalyvauja biocheminiuose procesuose, o patekusios į dirvožemį ar vandenį po 2–3 savaičių tampa įprastais, dirvožemyje esančiais mineralais (oksidais, sulfidais ir pan.).
Nanoplant nanodalelė sudaryta iš skirtingų mikroelementų jonų (oksidų, sulfidų ir t. t.), kurie yra sujungti į natūraliai gamtoje randamus junginius ir apvilkti natūraliu biopolimero (krakmolo) apvalkalu.
Taip, visi mikroelementai yra identiški gamtoje esantiems geležies, mangano, cinko, kobalto, vario, molibdeno, seleno mineralams.
Taip, Nanoplant esančių nanodalelių stabilumas yra ištirtas akredituotoje Vokietijos laboratorijoje.
Nanodalelės yra dviejų rūšių: natūralios ir sukurtos pramoniniu būdu. Nanoplant produkto sudėtyje esantys mikroelementai (geležis, varis, manganas ir kt.) identiški natūraliai dirvožemyje randamiems mineralams: hematitui, kovelinui, piroliuzitui ir kt.
Nanodalelės dirvožemyje formuojasi tūkstančius metų. „Nanoplant“ gamybos procesas atkartoja natūralius, gamtoje vykstančius procesus, kurių metu formuojasi mineralai. Tik gamtoje tai tęsiasi tūkstančius metų, o laboratorijoje procesai vyksta nepalyginamai sparčiau.
Nanoplant savybės ir poveikis pradėtas tirti nuo 2012 metų.
Šiuo metu atlikta keli šimtai tyrimų, kurie įrodo Nanoplant efektyvumą augalų vystymuisi ir jų derlingumui. Taip pat virš 100- o tyrimų nagrinėjusių Nanoplant daromą įtaką aplinkai.
Su dalimi šių tyrimų galite susipažinti skiltyje TYRIMAI.
Taip. Nanoplant naudojamas veterinarijoje bei paukščių ir galvijų pašarų papilduose.
Taip, Nanoplant galima maišyti su augalų apsaugos produktais.
Ne, Nanoplant efektyvumui nedaro įtakos nei vandens PH, temperatūra, kietumas, jame esantys fosfatai.
Taip, Nanoplant galima maišyti su makroelementinėmis trąšomis bei augalų apsaugos produktais.
Nanoplant gaminamas Lietuvoje pagal Baltarusijos Mokslo akademijoje sukurtą patentuotą technologiją.
Nanoplant galima naudoti visiems augalams tręšti.